Dnes je 27.7.2024

svátek má Věroslav.
Přejeme vše nejlepší !!!

Mateřská Škola Beruška v.o.s.

domek paní Vohnoutkové Soukromá MŠ Beruška byla otevřena v rodinném domě zřizovatelky Hany Vohnoutkové v listopadu roku 1994. Kapacita školy byla 15 dětí. Děti od 3 do 6 let. Koncepce MŠ byla zaměřena na ozdravná opatření. Častý pobyt dětí venku, jízda na kolech. Les, který byl téměř vedle MŠ, se přímo nabízel tyto činnosti provozovat.

bývalé prostory v areálu Crystalex V roce 1997 z důvodu větší poptávky z řad rodičů o umístění svých dětí, jsme se přestěhovali do prostor bývalé ubytovny Crystalexu. Prostory byly velké, hodně prostoru, velká zahrada s dopravním hřištěm. Zahrada byla hodně využívaná.

naše současná budova Crystalex během 4 let tyto prostory prodal a tak jsme přijali nabídku pana ředitele Nováka a přestěhovali se do nynějších prostor školní družiny. Prostory jsou velmi pěkné. Kapacita školky se zvýšila na 25 dětí od 3 do 6 let. třída předškoláků Třída je rozdělena na děti předškolní, tj. 5-6 let, které jsou velice pyšné, že již půjdou do školy. A dále děti mladší 3-5 let, které mají i svou třídu. Naše koncepce je zaměřena na otužování dětí – tím snížené nemocnosti, maláčci pravidelným cvičením, pobytem venku, pravidelnými sportovními aktivitami. 2x ročně kurz plavání v České Lípě, v létě sprchování, stanování na koupališti, pravidelné výjezdy na kolech se staršími dětmi (děti mladší používají odrážedla), vycházky, celodenní výlety – pozorování přírody, návštěva ZOO v Děčíně.

na skalce Nejraději chodíme na vycházky ke „skalce“. Zde je krásně členitý terén, který je pro děti úžasnou inspirací k různým hrám. Zde si opékáme buřtíky, pálíme čarodějnice, pořádáme různé závodivé hry a soutěže. Učíme se poznávat les a jeho obyvatele, vážit si přírody a neničit ji. V zimě zde přikrmujeme ptáčky a lesní zvěř, dále bobujeme a stavíme sněhuláky.

ložnice dětí Dbáme na dodržování pitného režimu a přísunu vitamínů. Po vycházce vyhládne každému, sníme všechno s velkou chutí a ukládáme se ke spánku k získání nové energie.

ranní zájmová činnost Děti mají pravidelně 2xtýdně hodinu angličtiny.
2x týdně též navštěvuje naší školu logopedická asistentka
(procvičování správné výslovnosti a odstraňování vad řeči u dětí).

denní rozvrh

6:30scházení dětí,volné hry (malování, didaktické hry)
8:15úklid hraček
8:30ranní cvičení,pohybové hry
8:45svačina, hygiena
9:00zaměstnání z JV, RV, TV, VV, HV
9:30oblékání, příprava na vycházku
11:30příchod z vycházky, hygiena, příprava na oběd
12:30pohádka, odpolední odpočinek
14:00vstávání, oblékání, hygiena
14:30odpolední svačina
15:00odpolední hry podle počasí

školní zahrada Od jara do podzimu chodíme po odpolední svačince na školní zahradu. Zde jsou pro děti k dispozici skluzavky, prolézačky a pískoviště. Pouze přes zimu, nebo v případě nepříznivého počasí trávíme s dětmi odpoledne ve třídě hraním různých her. Tímto vším se snažíme, aby se v naší mateřské škole děti cítily spokojeně a byly v pohodě.

PLAV?N?
ZOO D???N
Dopravn? h?i?t?!!!!!
DIVADLO!!!